BTL 6000 TR-Therapy
Selektivní radiofrekvenční terapie - Tecar
Selektivní radiofrekvenční terapie přináší novou koncepci, která umožňuje efektivní kombinaci jedinečných schopností terapeuta s fyzikální modalitou. Účinek léčby se prostřednictvím tohoto současného působení výrazně lepší a terapie přináší okamžité a dlouhodobé výsledky.
BTL-6000 TR-Therapy přenáší vysokofrekvenční elektromagnetickou energii tělesnou tkání a vytváří tak selektivní tkáňovou hypertermii.
Bylo vědecky prokázáno, že přináší takové terapeutické účinky, jako je okamžité a výrazné snížení bolesti, uvolnění hypertonických svalů, redukce otoků a podpora regenerace a hojení tkáně.
Mezi nejčastější indikace patří: lokální svalové křeče, spoušťové body, bolesti svalů, záněty šlach, bolesti krční páteře a poúrazové otoky.
Dvě různé elektrody (kapacitní a rezistivní) selektivní radiofrekvenční terapie poskytují přesnou a účinnou léčbu na jakékoliv úrovni tkáně. Kapacitní elektroda se zaměřuje na léčbu svalových vrstev. Rezistivní elektroda působí zase na tkáň s vyšší impedancí, jako jsou svalové úpony, šlachy a povrch kostí.
Pro ideální průběh terapie je přístroj vybaven jedinečnou technologií Dynamic Impedance Control™, která vyhodnocuje impedanci tkáně a optimalizuje dodávaný výkon na konkrétním místě aplikace. Dynamic Impedance Control™ maximalizuje efektivní dávku energie bez rizika lokálního přetížení pokožky pacienta pod elektrodou.
Lokální hypertermie léčené oblasti je patrná z termálních snímků pořízených infračervenou kamerou bezprostředně po terapii. Je způsobená vazodilatací, která je jedním z účinků této terapie.
Efekty terapie
Uvolnění hypertonických svalů
Přesný a zacílený účinek radiofrekvenční terapie na hypertonická svalová vlákna způsobuje jejich okamžité uvolnění. Účinek myorelaxace je primárně založen na vazodilataci, která nastává okamžitě v průběhu terapie a vede k zvýšení dodávek živin do tkáně.
Regenerace a hojení tkáně
Zlepšení tkáňového metabolismu je přirozený a cenný sekundární účinek léčby. Vede k rychlejšímu hojení poraněné měkké tkáně a k rychlejší resorpci hematomů po zranění.
Redukce otoku
Dochází k zvětšení průřezu arteriol a uvolnění prekapilárních sfinkterů, což způsobuje lepší lokální prokrvení. To vede ke zvýšení lymfatických procesů (drenáž) a následně i ke zmenšení otoku.
Úleva od bolesti
Klíčovým účinkem selektivní radiofrekvenční terapie je úleva od bolesti způsobená uvolněním svalů, redukcí otoku a regenerací i hojením tkáně.
Reference
Nyní můžete vyzkoušet stejnou péči jako hokejový tým Rytíři Kladno nebo lyžařka Šárka Strachová. Přístroj doporučuje také odborník rehabilitační medicíny Prof. Pavel Kolář, PT, Ph.D., který jej využívá jak u sportovců tak i u běžných pacientů s pohybovými potížemi.
Rytíři Kladno
hokejový tým
Hokejový tým Rytíři Kladno je jedním z nejproduktivnějších českých klubů, vedený vrcholovými hráči NHL a je považován za kolébku profesionálních hokejistů všech dob. Vedení klubu a jeho tým užívají TR-Therapy.
Prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D.
odborník rehabilitační medicíny
„BTL-6000 TR-Therapy je přístroj, který využíváme jednak pro akutní, ale i chronické obtíže pohybového systému, hlavně muskuloligamentózního.“
Šárka Strachová
lyžařka
„Je nezbytné dbát na regeneraci a hlavně na prevenci, aby k úrazům vůbec nedocházelo. Z fyzioterapií BTL velmi využíváme rázovou vlnu, vysokovýkonový laser nebo TR-Therapy.“
Techniky selektivní radiofrekvenční terapie
Masážní technika TR-Therapy
Selektivní radiofrekvenční terapie v kombinaci s technikami měkké tkáně zvyšuje terapeutický účinek zvýšením průtoku krve, která do léčené tkáně přináší větší množství živin, kyslíku a obranných látek. Tato kombinace, která se používá u reflexivně způsobené svalové hypertonie, vede k rychlejšímu a snadnějšímu odstranění obtíží.
Technika pasivního pohybu TR-Therapy
Selektivní radiofrekvenční terapie pomáhá zmírňovat spoušťové body a svalový hypertonus, které brání znovunabytí plného kloubního pohybu. Použití selektivní radiofrekvenční terapie v kombinaci s pasivním protažením zkrácených struktur vede například k úlevě a okamžitému rozšíření rozsahu pohybu v daném úseku.
Technika svalové aktivace TR-Therapy
Kombinace selektivní radiofrekvenční terapie a izometrické nebo izotonické svalové kontrakce koncentruje hypertermii do stažených svalů. Dodávaná radiofrekvenční energie tato vlákna uvolňuje a vede k jejich opětovnému začlenění do svalové souhry.
Nejčastější aplikace - VIDEA
Bolest bederní páteře
Bolesti zad patří k deseti nejčastějším příčinám návštěvy lékaře u dospělých. S bolestmi zad se někdy setkalo až 80 % dospělé populace, a tak již můžeme hovořit v podstatě o civilizačním onemocnění spojeným s moderním způsobem života. Nejvíce problematickou oblastí zad je bederní páteř, jejíž bolesti pramení nejčastěji z nerovnovážného zatěžování svalů páteře, které jako celek slouží ke stabilizaci trupu.
Syndrom karpálního tunelu
BTL-6000 TR-Therapy nabízí řešení pro léčbu syndromu karpálního tunelu. Syndrom karpálního tunelu (latinsky syndroma canalis carpi) je tzv. útlakový syndrom. Způsobuje ho postižení či poškození středního nervu (nervus medianus) v karpálním tunelu. Tlakové poškození může vzniknout např. po úrazu zápěstí, zánětu šlach a vazů v této oblasti nebo poslední dobou častým chronickým přetížením zápěstí při nevhodné ergonomii práce s počítačem.
Syndrom zmrzlého ramene
Selektivní radiofrekvenční terapie v kombinaci s technikami měkké tkáně zvyšuje terapeutický účinek zvýšením průtoku krve, která do léčené tkáně přináší větší množství živin, kyslíku a obranných látek. Tato kombinace, která se používá u reflexivně způsobené svalové hypertonie, vede k rychlejšímu a snadnějšímu odstranění obtíží.
Spoušťové body v oblasti krční páteře
Selektivní radiofrekvenční terapie pomáhá zmírňovat spoušťové body a svalový hypertonus, které brání znovunabytí plného kloubního pohybu. Použití selektivní radiofrekvenční terapie v kombinaci s pasivním protažením zkrácených struktur vede například k úlevě a okamžitému rozšíření rozsahu pohybu v daném úseku.
- achillodynie
- analgézie
- artritida - revmatoidní
- artróza
- Bechtěrevova nemoc
- cervikalgie
- cervikobrachiální syndrom
- cervikokraniální syndrom
- coxalgie a coxartróza
- Dupuytrenova kontraktura
- epikondylitida
- gonalgie
- gonartróza
- impingement syndrom
- lumbalgie
- lumbosakrální syndrom
- metatarsalgie
- myalgie
- patní ostruha
- sakralgie
- spoušťové body - hloubkové
- spoušťové body - povrchové
- svalová regenerace
- svalová relaxace
- syndrom karpálního tunelu
- syndrom zmrzlého ramene
- tendinitida
- thorakalgie
- trofotropní efekt
- vertebrogenní algický syndrom